O radegastovně

Historie

Ostrava a Radegast patřily odjakživa k sobě. Aby bylo vše na svém místě, Jiří Zajíček se rozhodl přinést moderní koncept Radegastovny právě sem. A to rovnou do prostor budovy, jejíž historie sahá až do 17. století.

Na místě současného obchodního domu stály v minulosti rovnou domy dva. V jedném z nich, s číslem 24, se pivo čepovalo již v 17. století. První výčep zde byl totiž zprovozněn v roce 1847. Inovatvní bratři Baťové měli o dům s lukrativní polohou dlouhodobý záujem. V roce 1928 se jim ho konečně podařilo získat a když odkoupili i sousední dům číslo 25, původní dům byl v roce 1930 zbourán. V cestě již nic nestálo, a tak se příští rok začal psát osud jedné z prvních moderních staveb, obchodního domu Baťa.

Baťové za pomoci architektů Štalmach a Svoboda svou stavbou výrazně proměnily tvář ostravského centra. Nadčasová architektura a kvalita stavby přetrvala dodnes. Po 84 letech se do budovy vrátil pivní duch, když si zde své místo našla pivovarská restaurace Radegastovna.

Pořádné
jídlo

Víme, co máš rád. Poctivá jídla s výtečnou chutí, která tě dostane. Radegastův roh hojnosti nadělil našemu kraji řadu skvělých surovin, ze kterých připravujeme podle tradičních receptů skutečné pochoutky. Žádné umělé přísady, zato vždy čerstvá kvalita a perfektní servis.

Poctive jidlo

Tankové
pivo

Když si chceš Radegast opravdu vychutnat, Radegastovna je nejlepším místem. Čerstvé tankové pivo chutná úplně stejně jako v pivovaru. Naši výčepní mistři se postarají o bohatou pěnu a pivo má přesně tu hořkost, vůní a charakter, jaké mu vtisknul sládek při vaření.

Tankove pivo

Síla originálního prostředí

Tady budeš ve svém živlu! Rozhlédneš se a uvidíš oslavu síly chlapského ducha. Drsnost, odolnost, sebevědomí – to vše je vyjádřeno použitým materiálem a jeho zpracováním. Pod dohledem samotného Radegasta pocítíš i krásu a malebnost moravské přírody. Vítej doma!

Originalni atmosfera
Gambrinus Nepasterizovaná 12

Radegast Nefiltrovaný

 • Správně hořký
 • S plnou chutí
 • Nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák
 • Charakteristickým lehkým kvasničným zákalem
Gambrinus Nepasterizovaná 10

Radegast Ryze hořká 12

 • Světlý ležák s plnou hořkou chutí
 • Třikrát chmelený
 • S výrazným chmelovým aroma
 • Tři druhy moravského chmele
Nefiltrovaný Ležák Gambrinus

Radegast RÁZNÁ 10

 • Světlé výčepní pivo
 • Pivo s plnou chutí
 • Charakteristicky osvěžující hořkou chutí

Voda, chmel a ječmen

Nezaměnitelná chuť a říz správně hořkého piva Radegast jsou výsledkem umu nošovických sládků, kteří vaří Radegast dle odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla. Právě on vtiskl Radegastu charakteristickou výraznou hořkost. K vaření piva používáme v Nošovicích kvalitní suroviny z Moravy a Slezska. Ne nadarmo nese naše pivo jméno pohanského boha.

Beskydská
voda
Křišťálově čistá voda z nádrže Morávka v Beskydech má vynikající vlastnosti pro výrobu piva. Díky tomu, že je velmi měkká, nevyžaduje žádné úpravy. Právě kvůli jedinečnému přírodnímu zdroji vody z Morávky, byl Pivovar Radegast vybudován právě v Nošovicích. Pramen řeky Morávky se nachází na severozápadním úbočí vrchu Sulov v Moravskoslezských Beskydech v nadmořské výšce kolem 880 metrů.
Chmel
Moravský
chmel
Základem nezaměnitelné chuti správně hořkého piva Radegast je chmel, který pro nás pěstují na tradičních hanáckých chmelnicích v okolí vesničky Tršice. Toto místo je jedinečnou chmelařskou lokalitou s historií sahající do 16. století. Pro naše piva používáme odrůdu Žatecký poloraný červeňák, která je jednou z nejkvalitnějších na světě. Ležáku Radegast Ryze Hořká 12 dopřáváme trojité chmelení třemi různými druhy moravského chmele. Kromě Žateckého poloraného červeňáku používáme i odrůdu Sládek a Saaz Late považovanou za budoucnost českého pivovarnictví.
Ječmen
Moravský
ječmen
Pro výrobu správně hořkého piva Radegast je používán velmi kvalitní ječmen, který se sklízí na úrodných polích Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. Jedná se o sladovnický ječmen, který je pěstován tak, aby co nejlépe vyhovoval výrobě sladu. Ječmen se zpracovává ve vlastní sladovně v Nošovicích. Sládci tak mají celý proces stále pod kontrolou a slad je připraven přesně na míru pivu Radegast.
Voda


alert success

Vaše žádost o rezervaci byla odeslána,
vyčkejte na potvrzovací email.